what is mjeksi melqia?

Best Answer

Mëlçia është një organ solid, ngjyrë kafe të errët dhe gjendra më e madhe e trupit. Ka disa funksione, sekretues-rezervues, etj. Sëmundja e mëlçisë ... - read more

Second Best Answer

Nga melqia uij I holl Ka marr ngjyr portokalli te erret Trupi asht zverdh Qfar mendoni juve Apo me sakt Qfar me sugjeroni. Reply. admin says. 23 January 2013 at 17:20. - read more


Please vote if the answer you were given helped you or not, thats the best way to improve our algorithm. You can also submit an answer or search documents about how do you transfer songs from our ipod to my son s new mp3 player.
what is mjeksi melqia? community answerswhat is mjeksi melqia Resources

Mëlçia, nëse është e shëndetshme, shërben kryesisht si filtrues dhe është fabrikë procesimi për trupin tuaj. Detoksifikon substancat vdekjeprurëse dhe ... ... read more
Vaji i ullirit mbron nga kanceri i gjirit Gratë që konsumojnë shumë vaj ulliri në ushqimet e tyre janë më pak të rrezikuara nga kanceri i gjirit. ... read more
Mjekësi, Shkencë dhe Shëndetësi Nese edhe ju deshironi qe shkrimet e juaja te publikohen ketu atehere dergoni ne kete email [email protected] ... read more
Profeti Muhamed (a.s.) gjithmonë i ka këshilluar muslimanët të kujdesen për shëndetin e tyre dhe, si një doktor i vërtetë i ka dhënë zgjidhje sëmundjeve ... ... read more
Kryesisht semundjet e veshkave jane akute (te menjehershme) dhe Kronike(te vazhdueshme). Semundjet akute te veshkave nenkuptojne nje humbje te menjehershme ose te ... ... read more
Forum and News business strategy, marketing, content management, blogging, social networks and community chat ... read more
Përgjigje: E nderuar znj.Ardita. Në lidhje me pyetjen tuaj na duhet të themi që megjithëse këto shqetësime mund të jenë fiziologjike (normale) për muajt e 2 ... ... read more
Te dhena per semundje te ndryshme ... Ekspertët thonë se uji qoftë në det apo pishinë mund të jetë i mbushur me baktere dhe parazitë, andaj duhet të bëni ... ... read more
Lumbare. Spondiliartroza lumbare shoqërohet me dhimbje të forta të shpinës, që nuk lejon të bëjë as lëvizjen më të vogël. I sëmuri duhet të qëndrojë ... ... read more
Sasi e kolesterolit qe melqia prodhon variron sipas asasj se sa kolesterol hani ju. Nese hani shume kolesterol melqia jote prodhon me pak. ... read more
Mjeksi Melqia, Sylkuqja, Shkjabaj, Revista Letrare Zeri YT, Seaside OR, Warren Or, Do or Die, Dead or Alive, Zeri Yt! | Facebook Email or Phone: Password ... ... read more
Si ngjitet? Me anë të lëngjeve të njeriut: Gjaku Sperma Sekrecionet vaginale Nga nëna tek fëmija (perinatal) Transmetimi nëpërmjet gajkut bëhet gjatë ... ... read more
ORGANET E BRENDSHME TË TRUPIT TË NJERIUT Përbëhen nga: 1. Kërcenjët –Pllakës të Laringut (Certilago thyroidea des Larynx) 2. Gjendra pllakës (Glandula ... ... read more
... rol dominant ne ngritjen e tensionit.As nje bar nuk do te kishte efekt kurues ne kete rast perveq ndalimit te alkoolit.Melqia e zezë permaban enzimen e ... ... read more
Kujdes-pas pierjes se disa kafeve me radhe ndjeni rrahje te shpeshta te zemres,eshte mire qe te kontrollohet melqia.ne rastete kur keni ... edhe ne mjeksi, ... ... read more
... por dihet se melqia nuk funksionon si duhet, ... Ne fakt ashtu edhe eshte ne Mjeksi Medicinale por ne realitet sherimi i vertet eshte ne Mjeksi Popullore me Baroja. ... read more
ceshte dezinfektimi, qka eshte dezinfektimi, qka eshte dezinfektim, cfare eshte dezinfektimi, c'eshte dezinfektimi, qka eshte fjala dezinfektim, qka osht dezinfektimi, ... read more
Re: pyetje-pergjigje ne mjeksi NUk thuhet kyci i dores...por pulsi i arteria radiale qe ndodhet lateralisht ne parakarah, afer artikulacionit radio-karpal. ... read more
Mjeksi Melqia, Sylkuqja, Shkjabaj, Revista Letrare Zeri YT, Not Doppler, Hot or Not, Nots Logistics, Try Not to Laugh, Sub domains: % Sub Domain: % of PageViews ... read more
... radhe ndjeni rrahje te shpeshta te zemres,eshte mire qe te kontrollohet melqia.ne rastete kur keni probleme me funksionimion e ... edhe ne mjeksi, ... ... read more
Anemia e përkthyer në shqip, do të thotë pagjakësi. Klinikisht, diagnoza e anemisë vendoset kur ka ulje të nivelit të hemoglobinës. Anemia (Pagjakësia) ... read more
Mesime Ne Mjeksi : HYRJE NE MJEKESI ... TE ZEMRES Kujdes-pas pierjes se disa kafeve me radhe ndjeni rrahje te shpeshta te zemres,eshte mire qe te kontrollohet melqia ... ... read more
kimike.Por nw mjeksi interes paraqesin 15 prej tyre.Mungesa ose sasia e pamjaftueshme e vitaminave ne ushqimin e njeriut dhe tw kafsheve shkakton ... read more
You searched for: melqija ( Albanian - German ) [ Turn off colors] API call; Download a TMX; Contribute a TMX; Add a translation. Human contributions. ... read more
fshikezes se urines,epiteli I zorrve,melqia dhe pankreasi ... Testi BIOLOGJI ne mjeksi 2012. by Valmir Hoti. Modeli i Testit Per Kimine Dhe Biologjine. by brunelamath. ... read more
Fara e zeze nje bime me veti te vecanta kuruese. Ja cilat jane semundjet qe sheron fara e zeze dhe perdorimi i fares se zeze. Fara e zezë është bimë njëvjeçare ... ... read more
Kujdes-pas pierjes se disa kafeve me radhe ndjeni rrahje te shpeshta te zemres,eshte mire qe te kontrollohet melqia.ne rastete kur keni probleme me funksionimion e ... ... read more
Melqia eshte organ vital i organizmit te njeriut detyra parsore e te ciles eshte ... Pezmatimi i Bajameve mund te mjekohet me mjeksi natyrore ne nje afat te ... ... read more