si te gatuajme petulla?

Best Answer

Si të gatuajmë “Petulla me kos” – Receta gatimi për “Petulla me kos”. Në një tas porcelani vendosim vezë, kos, kripë dhe vaj, rrihen mirë dhe ... - read more

Second Best Answer

Si te gatuajme, receta gatimi shqiptare dhe te huaja, gatime tradicionale dhe plot receta me embelsirat me te njohura te tryezes sone. - read more


Please vote if the answer you were given helped you or not, thats the best way to improve our algorithm. You can also submit an answer or search documents about how do you transfer songs from our ipod to my son s new mp3 player.
si te gatuajme petulla? community answers

si te gatuajme petulla Resources

Kjo nuk eshte receta klasike e petullave qe bejme ne shqiperi por eshte e ngjashme me receten e brumit te bukes, petulla toskane eshte nga shija si buka dhe jo elastike. ... read more
Tags: receta gatimi per petulla me kos, si te gatuajme petulla me kos, si te pergatisim petulla me kos. Retweet This; Share This; StumbleUpon This; Digg This ... ... read more
Ne kete recete do te shohim si pergatiten petulla me kos shpejt e shpejt dhe me pak yndyrne. Petullat zakonisht gatuhen ne mengjes dhe sherbehen me mjalt ose ... ... read more
Apr 04, 2015 · Llokuma (petulla) të shpejta ... RREZE DIELLI TE GATUAJME SE BASHKU ME ZONJEN TEFTA 27 06 2013 - Duration: 41:26. RrezeDielliOfficial 15,045 views. ... read more
Mar 22, 2013 · ... PETULLA ME KOS - Duration: ... Te gatuajme me Zonjen Tefta dt 11 Prill 2014 ... Gatojca - Brum - Byrek si nga Byrektorja - Duration: 6:20. ... read more
Jane receta te shkelqyera ....porse me vjen cudi kur disa amvise pyesin se cfare eshte maja birre...kur me sa mbaj mend une mamaja ime ketu e 40 vjet bente petulla qe ... ... read more
Lindur ne vitin 2009, nga pasioni per kuzhinen dhe per recetat gjithnje e me te shumellojshme, kjo faqe synon te jete me prane atyre qe udhehiqen nga motoja: TE ... ... read more
Një truk i thjeshtë se si të mos ju kalben ushqimet në frigorifer. Këto ushqime nuk duhet t’i hani më kurrë në mëngjes. ... read more
Petulla të mbushura. On Tuesday ... Ujin e përziejmë me miell dhe gatuajmë brumin mirë.Tëhollojmë brumin në shtresë te hollë te përmasave të mëdha ... ... read more
Petulla me kos. nga Nerti. Shperndaje ne Facebook. ... Shtojmë pak kripë te mielli. ... Si sasi e vogël ajo avullon menjëherë dhe shërben mos te marri shume vaj. ... read more
Petulla me kos Ja dhe receta e petullave me kos.Femijet tuaj do te kenaqen shume nga kjo recete. ... si te gatuajme midhjet (1) si te humbim kalori (1) ... read more
Si te pergatisim petulla qe nuk pijne aspak vaj?, Receta, Gjeniu, Ushqim, ... Nese duam te pergatisim me pak petulla, perdorim gjysmen e masave ose cerekun. ... read more
Pancake janë një tip petullash me origjinë amerikane. Këto petulla amerikane janë një si tip mini krep, por më të trasha dhe më të vogla që shërbehen për ... ... read more
Si te gatuajme shendetshem dhe te humbim peshe. Eshte per tu vene ne dukje se problemi me i madh i amvisav sot, ... Si te pergatitim nje krem bio per fytyren. 5receta ... ... read more
Byrek si nga burektorja; Kifle të njelmëta me margarinë të grir ... Petulla me mish Published : 2:12 AM. Përbërësit: Gjysmë kile mish të bluar, 100 gr ... ... read more
Blog me receta gatimi te thjeshta dhe te shpejta, receta tradicionale shqiptare dhe te huaja,embelsira,torta nga Shqiperia dhe Kosova ... read more
Si të gatuajmë “Petulla me kos” – Receta gatimi për “Petulla me kos”. Në një tas porcelani vendosim vezë, kos, kripë dhe vaj, rrihen mirë dhe ... ... read more
Ëmbëlsira të shpejta, të thjeshta dhe shumë të shijshme për çdo rast e festë të ndryshme si bajram, krishtlindje etj. ... read more
Petulla me mish; Tortë krepesh me perime; Simite me susam; Keksa me susam; Byrek role me mish dhe djathëra; Makaronat me pana dhe kungulleshka; Byrek si nga burektorja; ... read more
Gatuaj me mua, Tirana, Albania. 15,188 likes · 75 talking about this. Kjo faqe eshte hapur per te gjithe qe dine te ushqehen :) ... read more
Filloni te pergatisni mbushjen, ne nje tigan skuqni 3 molle te renduar, 2 luge gjelle sheqer, 1 luge gjelle kanelle. Pastaj shtoni arrat e grira. ... read more
Veme vajin te nxehet shtojme mishin dhe e skuqim mire nga te gjitha anet. ... Receta per Petulla&Pite (42) Receta per Panine&Simite (19) Receta per Molto&Kurasan (18) ... read more
Pra nuk di te bej byrek, si rrjedhim nuk di te bej petulla /pf/images/graemlins/frown.gif AnaBlue, 8 Nov 2002 #7. TEDI Forumium maestatis. Re: SI BEHEN PETULLAT. ... read more
Kete salce hidheni siper spinaqit, siper shtoni edhe djathin kackavall, siper mund ti hidhni edhe pak piper te kuq, dhe lereni te piqet ne furre me 180'C. ... read more
Petulla te thjeshta per ... Perzjejeni mire, duke bere nje brum, te cilin e hapni me pec ... un gatuaj me mir se ti Rrecet pa kuptim nuk tregohet se si pergatitet ... ... read more
petulla me kos di te bej edhe qumeshtor -byrek me qumesht apo dajth po me kos sikisha degjuar Petulla me kos Për 4-5 persona duhen: Miell 2 gota uji, kos 1 gote uji ... ... read more
E di qe pak a shume te gjithe ju i keni qejf shume petullat.Sigurisht qe nuk mund t`jua risjell dhe atmosferen e ngrohte qe krijohej,sidomos mengjeseve te te dielave ... ... read more
Faqja 2- Si te gatuajme petulla.. Arti i kuzhinës ... read more