mbulesa te femrat?

Best Answer

Jan 31, 2009 · Ilahi shqip mbulesa Fadil Memeti. Subscribe Subscribed Unsubscribe 1,344 1K. ... Pse femrat qajne? ilahi - Duration: 2:44. musliman83 671,801 views. 2:44. - read more

Second Best Answer

Nov 11, 2010 · A mund që të shkollohen pa mbulesë femrat ? ... Çka solli te shpija FEMRA ... 8:33 ''Mbulesa dhe veshëmbathja në Islam'' el ARAF'' Hoxhë ... - read more


Please vote if the answer you were given helped you or not, thats the best way to improve our algorithm. You can also submit an answer or search documents about how do you transfer songs from our ipod to my son s new mp3 player.
mbulesa te femrat? community answersmbulesa te femrat Resources

Kur kemi fjalën te mbulesa e femrës, atëherë do të konstatojmë se gjatë historisë disa raporte kanë ndryshuar mjaft(12). Kah fundi i shek. ... read more
... përkatësisht vendosja e shamisë për femrat muslimane. Në sytë e perëndimorëve, shamia (hixhabi, ... Mbulesa te çifutët është shumë rigoroze. ... read more
Fustana mbremjesh per femrat muslimane. 8,735 likes · 38 talking about this. Modele fustanash te zgjedhur vetem per argetim ... read more
Deri në moshën 8-10 vjeçare zhvillimi i tyre është i njëjtë si te djemtë ashtu edhe te vajzat. ... MBULESA NË HEBRAIZËM, KRISHTERIM DHE NË ISLAM ! ... read more
Re: Mbulesa (hixhabi) tek femrat (besimtare) musli Mos ndoshta kjo teme ka aritur te flase shume per te mundesuar bindjen e zemrave te vulosura?? ... read more
Re: Mbulesa (hixhabi) tek femrat (besimtare) musli Dr. Dituria, nuk e di me ke duhet debatuar, me ty apo me Xhemisin? Te mbrosh nje pikepamje nuk do te thote qe duhet ... ... read more
Ja çfarë po bëjnë femrat iraniane në protestë kundër mbulesës (Foto) Autori: ... Mbulesa. TË FUNDIT; Friday, 01:15. A shkon në xhami? Cana befason me ... ... read more
Mbulesat e krevatit, ja disa ide, Mbulesa krevati moderne. , Femrat, Shtëpia dhe kopshti, Konsulencë për mobilim ... read more
Fustan Maxi bërë nga mbulesa e jorganit. Data: 8. December 2014. Kategoria: Argetuese. ... Pse femrat masovikisht praktikojnë kirurgjinë korrigjuese vaginale. ... read more
Femra dhe mbulesa. 22.10.10 1 Comments - ... Dëshira e seksit e mashkullit është identike edhe te femra; ... ashtu i ka urdhëruar edhe femrat për uljen e ... ... read more
Fustan Maxi bërë nga mbulesa e jorganit. 29. December 2016. Impressum; Kontakt; Impressum; Kontakt; Ballina; ... 9 gjëra të veshjes së meshkujve që femrat i ... ... read more
Modele te Vellove te bukura per femrat e ... Te bukra shum por ni moter muslimane evertet nukduhet musbukuru per tjeter kan veq per burr te vet keta mbulesa ... ... read more
Por sic e pame me pare,se nese braktis urdherin e Allahut ku hyn edhe mbulesa,femrat muslimane kurre nuk do te gjejne lumturi,dinjitet dhe respekt nga te tjeret. ... read more
Përderisa mbulesa paraqitet si obligim për femrat myslimane, disa nga institucionet shtetërore në Kosovë nuk e lejojnë një gjë të tillë. ... read more
Burka, një lloj i mbulesës Islame që përdoret nga shumë gra myslimane, do të ndalohet në një regjion të Zvicrës, dhe ato të cilat do të vazhdojnë ta ... ... read more
Për Femrat. Ramazani dhe gruaja ... Gjej kohe te shkosh te takosh gjysherit qe mezi presin te te perqafojne. ... Mbulesa daton që prej njeriut të parë. March 4, 2016. ... read more
Mbulesa (Hixhabi) e femrës muslimane konsiderohet adhurim (ibadet), ... Vonimi i martesës te vajzat March 16, 2014. Të mbulohem apo të mos mbulohem? May 24, 2013. ... read more
Është një botëkuptim i gabuar tek njerëzit sipas të cilit femrat muslimane janë të vetmet ... Ju themi se Mbulesa në Islam nuk është shenjë e ... ... read more
Megjithëse ekspozohen vazhdimisht në skenë, shumë nga femrat e njohura shqiptare janë shfaqur edhe me mbulesë islame në kokë. ... read more
Mbulesa tavoline per festa, Per nje dreke te mire por edhe te kendshme per festa mendoni ta zbukuroni tavolinen. Ja disa keshilla qe ajo te jete perfekte., Femrat ... ... read more
Mbulesa Islame. 3,339 likes · 11 talking ... Seriali"Fate te Lidhura"Alsat-M. ... · November 28, 2015 · Femrat qe mbulohen Paguhen eshte e vertet.Por paguhen nga ... ... read more
Përderisa mbulesa paraqitet si obligim për femrat myslimane, disa nga institucionet shtetërore në Kosovë nuk e lejojnë një gjë të tillë. ... read more
Mbulesa daton që prej njeriut të parë. - Rruga e Muslimanit Pra, historikisht, mbulesa daton që nga njeriu i parë në faqe të dheut: Ademi a.s ... ... read more
Përderisa mbulesa paraqitet si obligim për femrat myslimane, disa nga institucionet shtetërore në Kosovë nuk e lejojnë një gjë të tillë. Në institucionet ... ... read more
Mbulesa pikë së pari është përgjegjësi e vetë femrës muslimane. ... mirëpo duke pasur për qëllim të gjitha femrat muslimane. ... read more
Shoket me te cilet shoqerohesh ndahen ne tre lloje: December 27, 2016; 6 këshilla nga ky hadith i bukur December 27, 2016; Si bëhet sexhdja e falenderimit ... read more
Mbulesa e kokës në ... Blerta Restelica shembull i mirë për femrat ... Islami për të konfirmoi se kur të arrijë në pubertet dhe te ajo të shihen ... ... read more
Dua të bëjë një sqarim fillimisht lidhur me mbajtjen e shamisë apo mos mbajtjen e shamive nga gratë tona apo femrat ... Nuk mendoj se ka te ... Mbulesa e ... ... read more