kistet ne gjoks?

Best Answer

Kistet ne gjoks shpesh ndryshojnë në madhësi, ato mund të duken të ndryshme ose të zhduken tërësisht në mamogram nga një vit në vitin tjeter. - read more

Second Best Answer

Kistet. Kistet janë të ... Vajzes time i ka dal nje gjander ne gjoks është vetem 9vjeqar por ka dhimbje dhe i është enjetur ju lutem me tregoni qfar është se ... - read more


Please vote if the answer you were given helped you or not, thats the best way to improve our algorithm. You can also submit an answer or search documents about how do you transfer songs from our ipod to my son s new mp3 player.
kistet ne gjoks? community answerskistet ne gjoks Similar Questionskistet ne gjoks Resources

Dhimbja e gjoksit, qoftë e njëanshme (dhimbje e njërit gjoks, i të djathtit ose i të majtit), qoftë i të dyve njëkohësisht, quhet teknikisht mastodinia. ... read more
Ja atëherë pesë shkaqet që provokojnë dhimbjet në gjoks Shpesh kur u dhemb gjoksi, ... Kistet . Në brendësi të gjoksit mund të formohen kiste të vogla, ... ... read more
Kistet janë formim i qeskave të ujit në gji, ... qka eshte kistet ku ndollen ne cilen pjes te gjirit tregomni ju lutem. Reply. Post a Comment. ... read more
u interesova qe te di nese jan shkaktar fibroma dhe cistat ne gji.un kam qe te du a e ... burri qe disa muaj ndjen dhimbje ne gjoks a esht e mundur qe ai ta ... ... read more
Për të gjitha femrat që kanë probleme me kistet, ... Kam cist ne vezore dhe eshte 5.5cm a parandalohet me mjekime kaq i madh sa eshte apo me nderhyrje ... ... read more
Kistet jane te natyrave te ndryshme, ne permsa dhe permbatje te ndryshme , dhe si rrjedhim edhe pasojat jane te ndryshme ! Ndaj nuk mund te parathuhet nese do te ... ... read more
Linea do te tregoj pervojen time. Kur isha 14 vjece me doli nje si gjender e brendshme ne gjoks, qe me dhimbte. prinderit me derguan tek mjeku pasi u shqetesuan shume ... ... read more
Ne te shumten e ratseve problemi eshte hormonal pra rritje hormonit estrogjen ose ulja e testesteronit.Gjithashtu edhe disa probleme me melçine, ... ... read more
tung jam grua e martuar 23vjeqare jam shtatezan ne muajin e 5 te shtatzanis ndonjeher kam dhimbje ne majen e gjirit me shpon po kur i shtupi me rjedh leng si uj a ... ... read more
MITI nr. 1 Një masë në gjoks është thuajse gjithmonë kancer! FAKT: Për fat të mirë, kjo nuk është e vërtetë. Kjo vlen veçanërisht ... read more
Prsh Dr. jam elena nga br,ne moshen 15 vjecare kam vene re nje pjese te fort ne gjirin e djatht ne pjesen e poshtme. u vizitova ne tr dhe pas disa ditesh u operova ... ... read more
MITI nr. 1 Një masë në gjoks është thuajse gjithmonë kancer! ... MITI nr.7 Një grua që ka vuajtur nga kistet në gji, ... Sekretari Stoltenberg ne Prishtinë: ... ... read more
Ç’janë kistet? Cistet në vezore ... Sipas statistikave te realizuara ne dy vitet e fundit vihet re një rritje e numrit të femrave shqiptare te diagnostikuara ... ... read more
Gjendrat në gjoks shfaqen te shumë femra, ... Kistet. Kistet janë të dhimbshme. Ato janë si qeska të mbushura me lëng, i cili duhet ekzaminuar. ... read more
Gjëndrat në gjoks shfaqen te shumë femra, ... Kjo lloj gjëndre ka formë të çrregullt, është e fortë dhe ndryshe nga kistet është i fiksuar në një vend. ... read more
Gjëndrat në gjoks shfaqen te shumë femra, ... Kistet Kistet janë të dhimbshme. Ato janë si qeska të mbushura me lëng, i cili duhet ekzaminuar. ... read more
Shkaqet më të zakonshme të dhimbjes ne gjoks jane rritjet në gjoks (duke përfshirë kistet, si në kushtet e fibrokisteve ne gjoks, kanceri i gjirit, dhe ... ... read more
KISTET NE GJOKS. HOME; Forumi; Lajme; Fotot e antareve; Chat Shqiptar; Muzike mp3; Njoftime pune; Antaret; Kredi per shtepi; Makina ne shitje; Original news English ... ... read more
Gjëndrat në gjoks shfaqen te shumë femra, çka bën që atyre t’u shkojë mendja menjëherë tek më e keqja. Shifrat alarmante të të prekurave nga kanceri i ... ... read more
Për shumë pyetje ne do të bashkëbisedojmë me mjekët dhe përgjigjet e tyre do t’i botojmë në ditët vijuese. ... kam therje në gjoks sa më zgjon nga gjumi. ... read more
Ndiqni ne Facebook. Bota Sot. Na ndiqni: Kthehu në ballinë . Lajme; Aktuale; Politika; Ekonomi; Speciale; Dokumentare; Sociale; Turizëm; Historia; Biznes; Financa ... ... read more
Shqetësimin e saj për diçka të huaj në gjoks e ndau me mua. ... Ne jemi vazhdimisht në kërkim të informacioneve të reja dhe shkrimeve, ... ... read more
Përshëndetje. Nëse struktura është cistike e përshkruar mirë nga ana e radiologut, nuk paraqet ndonjë rrezik për shëndetin. Por gjithsesi zhvillimi i saj ... ... read more
Zmadhim apo forcim te gjirit,qe nuk eshte normale per te.Zakonisht ,shume gra para periodave kane gjoks te ... por mund te shihen edhe ne adoleshente. 3-Kistet ... ... read more
Gjëndrat në gjoks shfaqen te shumë femra, ... Kistet Kistet janë të dhimbshme. Ato janë si qeska të mbushura me lëng, i cili duhet ekzaminuar. ... read more
DEZINFEKTIMI KIRURGJI NE Dezinfektimi në kirurgji pikësëpari shërben për dezinfektimin e duarve dhe Dr. Kuzhina qendrore. Dezinfektimi i duarve me Vesfen 2 D: ... ... read more
Lajmet e fundit minute pas minute vetem ne Civitas. Lajme 24 ore nga politika, ... Gjëndrat në gjoks shfaqen te shumë femra, ... pasi kistet mund të mbushen sërish. ... read more
Cistat e vezoreve, Me termin ciste e vezores ( ciste ovariale) kuptojme ato ndryshime ne vezore te cilat kane vecori te nje ciste ( qeske me permbajtje te lenget ... ... read more