javet e shtatezanise?

Best Answer

Tani jeni në javën e katërt të shtatëzanisë (ose në të pestën nëse preferoni t’i numëroni ashtu). Topi me qeliza është i zhytur në mitrën tuaj,... - read more

Second Best Answer

Muaj pas muaji,, Mustela prarqet etapat e rritjes së bebes në barkun e nënës gjatë 9 muajve të shtatzanisë, nga veza tek foshnja gati për të lindur… - read more


Please vote if the answer you were given helped you or not, thats the best way to improve our algorithm. You can also submit an answer or search documents about how do you transfer songs from our ipod to my son s new mp3 player.
javet e shtatezanise? community answers

javet e shtatezanise Resources

Shtatzania, gjithcka mbi nenen! « më: 11-11-2007, 03:34:55 » Shtatzania, cfare ndodh me bebin dhe nenen ne muajt e shatzanise bazuar ne javet e shtatzanise. ... read more
Shtatzania, çfarë ndodh me bebin dhe nënën ne muajt e shatzanise bazuar ne javet e shtatzanise. Tremujori I pare Java 3 Fekondimi ndodh 2-3 jave nga dita e pa ... read more
A e dini se shtatëzania juaj zyrtarisht fillon në ditën e parë të ... cikli e pare e shtatezanise femija femra foshnja java kontraceptim kontraceptimi menstrual ... ... read more
Rreziku për periudhën e ngjizjes ka përfunduar! Nëse ende askujt nuk ia keni kumtuar lajmin e gëzueshëm, tani është koha! ... read more
E sa per javet e shtatzanise llogaritet ne baze te dites kur eshte e mundshme qe te kesh mbetur shtatzene mbas periodave pra mbas 12 gushtit, ... ... read more
Cilet jane shenjat e para te shtatzanise? A mos ndoshta jeni shtatzene? Me gjithë gjasat ju nuk do ti vereni shenjat e para te shtatzanise gati një jave apo dy pasi ... ... read more
Dëshiron të dish se kur ke mbet shtatzane, sa muaj e ditë ke që je shtatzane dhe kur pritesh të lindësh? Gjeje këtë në sherohu.com - Kalkulatori Shtatzanis ... read more
Ne shtatezanise patologjike (p.sh. abort spontan, "veze mbuluar", dmth mungesa e embrionit ne qesen gjestacionale, shtatzenia ektopike), ... ... read more
Cilat jane shenjat e para te shtatzanise?, Mos ndoshta jeni shtatzane? Me shume mundesi ju nuk do ti vini re simptomat gati nje jave apo dy pasi vereni se nuk ju kane ... ... read more
Vizita e pare prenatale duhet te kryhet para fekondimit, ... Te gjitha grate shtatzene duhet te vizitohen ndermjet javes se 6 dhe 8 te shtatezanise ... ... read more
Bizhutë e dasmës, 4 rregulla si të mos e teprosh; Malachite, misteri dhe fuqia e gurit të Perëndive; NË VITET 40, ATËHERË KUR SHTËPITË PUBLIKE NUK ISHIN TABU; ... read more
Kruarjet e lëkurës . Kruarjet e lëkurës gjatë shtatzanisë, pa shenja të tjera, vijnë si pasojë e ndryshimeve që ndodhin në mëlçi dhe tëmth. ... read more
Me heret e kam ndier femijen e gjall,mirepo tani nuk po e vrej me asnje levizje te tij ne bark eshte normale kjo,po ftohem shpesh,kam temperatur ne shumicen e kohes ... ... read more
Muaji I parë përcakton fillimin e një shtatzanie. Nëse keni humbur ciklin e fundit, duhet të bëni patjetër një test shtatzanie për t’a konfirmuar. ... read more
Në fillimin e javës së tretë, do të ndodhi evenimentin i madh: konceptimi. Vetëm mbas 265 ditë që në ketë moment do të kesh në krahë një vajzë ose një ... ... read more
Cka duhet te bejme qe shtatzania te jete e sigurte dhe e shendoshe? Kujdesi shendetesor gjate shtatzanise, ... ... read more
Jetoni Magjinë e Të Qënurit e Bukur! ... Lajmi më i gëzuar dhe më emociounues që mund të merrni ndonjëherë është se jeni shtatzanë. ... read more
lajme.gen.al : Shtatzania dhe ndryshimet në trupin e femrës ... read more
Shtatezania juaj ka nisur qe nga momenti i fekondimit te vezes duke nisur keshtu javet e para te shtatezanise. ... read more
Gjakderdhja gjatë shtatzënisë është e zakonshme, sidomos gjatë tremujorit të parë, ... Pershendetje jam ne fillim te shtatxanis javet e para. ... read more
Ne tre javet ne vazhdim bebi do ... Un jam ne javen e 37 te shtatezanise dhe jeton ne Angli ketu me than qe femija nuk po ecen sipas javeve po tani cdo gje ... ... read more
Vizita e pare prenatale duhet te kryhet para fekondimit, ... Te gjitha grate shtatzene duhet te vizitohen ndermjet javes se 6 dhe 8 te shtatezanise ... ... read more
Shenja e pare eshte mosardha e menstruacioneve.pastaj shenjat tjera ndryshojne mun te jete nausea ... Simptomat e shtatezanise jane mjaft te ngjashme me simptomat e ... ... read more
Nga 250 milionë spermatozoidet që partneri juaj ka derdhur, vetëm rreth 400 do të mbijetojë nga rruga e mundimshme dhjetë-orëshe deri te veza, dhe vetëm një ... ... read more
Simptomat e javës së 39-të . Kontraksionet e Braxton Hicks: Nëse tashmë i keni përjetuar këto kontraksione të rrejshme, ... ... read more
Informacione mbi muajin e tretë të shtatzanisë : simptomat, evolucioni dhe zhvillimi I bebes(pasha, gjatësia), ndryshimet e trupit të nënës shtatzanë… ... read more
Rreth ditës së gjashtë pas bashkëdyzimit blastocista kapet për mukozën e mitrës dhe futet në të derisa indi makuzal i mitrës e mbulon atë në tërësi. ... read more
Shtatzania, çfarë ndodh me bebin dhe nënën ne muajt e shatzanise bazuar ne javet e shtatzanise. Tremujori I pare Java 3 Fekondimi ndodh 2-3 jave nga dita e par ... read more