instituti seizmologjik i kosoves?

Best Answer

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës apo shkurt IHMK është instituti që bënë matjet hidrometeorologjike në territorin e Kosovës. - read more

Second Best Answer

Sipas informacioneve që ka Telegrafi nga instituti seizmologjik ndërkombëtar, tërmeti i parë dhe më i fuqishmi vendin tonë e goditi në ora 2:30 pas mesnate. - read more


Please vote if the answer you were given helped you or not, thats the best way to improve our algorithm. You can also submit an answer or search documents about how do you transfer songs from our ipod to my son s new mp3 player.
instituti seizmologjik i kosoves? community answersinstituti seizmologjik i kosoves Resources

Kosovarët nuk duhet me pasë panik, sepse vendi jonë në përgjithësi nuk asht i rrezikuem nga tërmetet, thotë Shemsi Mustafa nga Instituti Seizmologjik i Kosovës. ... read more
Telegrafi i'u sjell në kohë reale, sekond pas sekonde informacione dhe lajme, këshilla dhe analiza nga të gjitha sferat e jetës. ... read more
- tërmeti, nëse është regjistruar nga Instituti seizmologjik, - veprimet me qëllim jo të mirë apo shfrenimet e ndonjë personi të tretë, ... read more
... Instituti Sizmiologjik Serb ka konfirmuar se nje termet ka goditur zonen ne mes te Kosoves dhe Serbise, ... ... read more
Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit(IGJEUM),Tirane,Shqiperi.Institute of GeoSciences, Energy, Water and Enviroment (IGEWE),Tirane,Albania. ... read more
Instituti i Kosovës për Mbrojtjen e Natyrës; Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës; Drejtoria e Monitorimit, Vlerësimin dhe Raportim Mjedisor; ... read more
Me atë rast, drejtoresha e institutit seizmologjik serb, Sllavica Radovanoviq deklaroi për gazetën serbe "Blic", ... ... read more
Ministria e Zhvillimit Ekonomik e Republikës së Kosovës përgatit dhe zbaton politika, të cilat nxisin rritjen dhe stabilitetin ekonomik, mundësojnë zhvillimin ... ... read more
Ende nuk raportohet për dëme materiale apo në njerëz, teksa priten edhe vlerësimet e para nga instituti seizmologjik i Kosovës mëngjesin e të mërkurës. ... read more
Ende nuk raportohet për dëme materiale apo në njerëz, teksa priten edhe vlerësimet e para nga instituti seizmologjik i Kosovës. B.S. Home 640×100 2. ... read more
Sipas informacioneve të para që Telegrafi ka nga Instituti Seizmologjik Ndërkombëtar, tërmeti ishte 4.7 shkallë të rihterit. ... read more
... Instituti Sizmologjik pranë Fakulteti të shkencave matematiko-natyrore në Shkup, është pajisur dhe ka instaluar aparaturë të tillë kompjuterike, ... ... read more
Sipas informacioneve të para që Telegrafi ka nga Instituti Seizmologjik Ndërkombëtar, tërmeti ishte 4.7 shkallë të Rihterit. ... read more
Politika - Aktuale - Tërmet në Kosovë, epiqendra në Istog - dridhjet ndjehen edhe në Shkup ... read more
Politika, ekonomia, kultura e sporti vijnë më së shpejti te ju nëpërmjet portalit koha.net. Çdo klik një ecje me kohën! ... read more
... pasi që ekziston INSTITUTI SEIZMOLOGJIK si drejtori (sektor) në vete e cila merret me regjistrimin e këtyre fenomeneve të padëshiruara natyrore”, ... ... read more
Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit është një njësi kombëtare kërkimore shkencore që vepron nën ombrellën e Universitetit Politeknik ... ... read more
... pasi që ekziston INSTITUTI SEIZMOLOGJIK si drejtori (sektor) në vete e cila merret me regjistrimin e këtyre fenomeneve të padëshiruara natyrore”, ... ... read more
... pasi që ekziston INSTITUTI SEIZMOLOGJIK si drejtori (sektor) në vete e cila merret me regjistrimin e këtyre fenomeneve të padëshiruara natyrore”, ... ... read more
... tirnae teksti humanitar arieta tu marreveshjes shami dentar gjilanit ragmi serbe 25.07.2010 plani komente veshtira instituti kohen ... seizmologjik ziberi kjo ... ... read more
Meta ne Kuvajt Falenderim per njohjen e Kosoves. ... Instituti Seizmologjik Iranian ka thënë se termeti prej. 2012-10-22; Protesta të dhunshme në Kuvajt, ... ... read more
... pasi që ekziston INSTITUTI SEIZMOLOGJIK si drejtori (sektor) në vete e cila merret me regjistrimin e këtyre fenomeneve të padëshiruara natyrore. ... ... read more
Nga Observatori seizmologjik pranë Fakultetit natyror-matematikor në Shkup thonë se goditja ka qenë me ... Nazmi Hasi nga Instituti Sizmologjik i Kosovës i ... ... read more
Pozita Themelues i Institutit Seizmologjik Viti: 2008 Vendi: Prishtina Emri i institucionit punëdhënës: Instituti i pavarur-Kosov ... ... read more
... me drejtoreshen e entit seizmologjik te serbise ku ... qendrore e veriore te Kosoves. ... Instituti Sizmologjik i Kosoves nuk kish as faqe te veten ... ... read more
Tërmet i lehtë u regjistrue sot në Shkup, në orën 13:20. Simbas të dhanave të Entit Seizmologjik të Shkupit, ky tërmet kishte fuqi prej 1.9 shkallë Reihter ... ... read more
Instituti Seizmologjik i Malit të Zi ka regjistruar sot në ora 12:46 një tërmet me intensitet të mesëm me epiqendër 5 kilometra në juglindje të Ulqinit. ... read more
... instituti "Aspen ... 12 dhejtor - Dje në orën 13.55 sipas orës lokale aparatet e Entit Seizmologjik të Podgoricës shënuan në Ulqin një ... ... read more