gjakmarrja ese?

Best Answer

per mua gjakmarrja eshte dicka shume absurde.ne kohet me perpara ne vendin tone e sidomos ne disa fshatra te thelle malore,me pak banore e shume te mbyllur qe ... - read more

Second Best Answer

Gjakmarrja (literally "blood-taking", i.e. "blood feud") or Hakmarrja ("revenge") refers to the social obligation to commit murder in order to salvage honour ... - read more


Please vote if the answer you were given helped you or not, thats the best way to improve our algorithm. You can also submit an answer or search documents about how do you transfer songs from our ipod to my son s new mp3 player.
gjakmarrja ese? community answers

gjakmarrja ese Resources

Gjakmarrja (mjeksi) Ne mjekesi marrja e gjakut ndodh per shkak te mungeses se gjakut te nje person tjeter ose e njohur ndryshe si "Dhurim Gjaku" ... read more
(ESE) Ndër plagët më të vjetra (hershme) të Shqipërisë dhe shqiptarëve është GJAKMARRJA. Ajo është si një oqean, i cili gllabëron pa mëshirë çdokënd ... ... read more
Gjakmarrja dhe hakmarrja përfshihen në të njëjtën dispozitë në Kodin Penal, janë të dyja vrasje me paramendim, por ndryshon motivi. ... read more
ESE : GJAKMARRJA ...!!! Ishte një ditë e ftohtë Marsi. Këmbët po i ngrinin por s’mund të lëvizte….ishte i sigurt se shënjestra e tij do të vinte dhe ... ... read more
Forum Community GJAKMARRJA NE SHQIPERI ESE,SHOQERIA SHQIPTARE! GJAKMARRJA . HOME; Forumi; Lajme; Fotot e antareve; Chat Shqiptar; Muzike mp3; Njoftime pune; Antaret ... ... read more
REXHEP QOSJA Gjakmarrja është një dramë shumë tragjike në jetën e popullit shqiptar. Kjo është një dukuri, mund të thuhet madje, një kategori historike e ... ... read more
Repeat Gjakmarrja ne shoqerine Shqiptare (Histori e nje familjeje qe eshte ne gjakmarrje) ... read more
*** Gjakmarrja është rrënimi më kriminal i moralit. "Ne" të gjithë, si shtet, ... Po Kadareja eshte shkrimtar, edhe kur ben ese problemore. Ti je GAZETAR. ... read more
Jul 05, 2012 · Gjakmarrja ne shoqerine Shqiptare (Histori e nje familjeje qe eshte ne gjakmarrje) - Duration: 3:54. selitironci 3,946 views. 3:54 SPECIALE GJAKMARRJA ... ... read more
Lloji: Ese argumentuese Tema: gjakmarrja Shkolla: sotir gurra Klasa: 9A Data: 11-10-2012 Email: [email protected] . Disa detaje me shume rreth abonimit ... read more
Gjakmarrja në Shkodër, 87 fëmijë të ngujuar Frika e hakmarrjes së mundshme i ka izoluar brenda mureve të shtëpive të tyre SHKODËR- Fëmijë që njohin ... ... read more
GJAKMARRJA KRIMI QË SHËNON RRITJE NË NUMËR. Statistika. Ministria e Drejtësisë dhe Open Data Albania: 2009 më shumë krime se 2007 apo 2008. ... read more
ESE: PARASHIKUESE - SHPJEGUESE ESE LETRARE Ese: ... ESE- Ne fluturim e siper... Gjakmarrja [Ese argume... I huaji - Albert Kamy - (Analiza) Njëqind vjet vetmi ... ... read more
Re: GJAKMARRJA Gjakmarrja eshte nje nder fenomenet me te djallezuara dhe vjen direkt mbas nje KRIMI qe eshte bere me pare. E drejta per mendimin tim eshte : ... read more
Author Topic: Gjakmarrja dhe Kanuni ! (Read 20017 times) 0 Members and 3 Guests are viewing this topic. Iliria Guest; Gjakmarrja dhe Kanuni ! « Reply #5 on ... ... read more
Gjakmarrja [Ese argumentuese] NA NDIQNI - SHPERNAJE NE PROFIL Nje pellumb I bardhe fluturon ne qiellin me ngjyren e syve te sapo-qare, te vuajtur deri ne skuqje. ... read more
GJAKMARRJA Familja Lacaj eshte e perbere nga 72 vete te cilet e quajne njeri tjetrin "fis". Lacajt jetojne ne mes te maleve madheshtore te Malsise se Madhe ne veri te ... ... read more
Ese pershkruese - Gjakmarrja Ne shume emisione televizive kam degjuar te flitet per nje teme sa prekese po aq dhe te dhimbshme.Eshte dukuria e gjakmarrjes.Dhe shume ... ... read more
Gjakmarrja ne Shqiperi, shifrat zyrtare, 200 familje ne hasmeri. Jun 22nd, 2012 – by admin 0. Gjakmarrja ne Shqiperi. Policia nxjerr për herë të parë të dhëna ... ... read more
Gjakmarrja duket se nuk ka kursyer as mitin e fundit që kishte mbetur nga fisi i Haklajve, kullën e tyre. Madje edhe personat që tentuan të jetonin me qera në ... ... read more
Jul 11, 2011 · Gjakmarrja dhe Kanuni .wmv Geraldi NDRIO. Subscribe Subscribed Unsubscribe 128 128. ... ‘Gjakmarrja’, vëllai vrau në ‘94-ën, drama e Mirashit, ... ... read more
Ese argumerntuese: Lendet shkencore parapelqehen me shume se ato natyrore. Shkolla ! Shtepia e ... Gjakmarrja [Ese argume... I huaji - Albert Kamy - (Analiza) ... read more
Jul 02, 2008 · Gjakmarrja shqiptare i ka shume te thella rrenjet. E vetmja gje pozitive qe beri sistemi diktatorial eshte se e vuri nen kontroll kete plage te shoqerise. ... read more
Ketu mund te gjeni Ese dhe hartime të ndryshme shqip me tema te ndryshme si vijon: ese dhe hartime per librin,bukurite natyrore,per pranveren,per 17 shkurtin,per 28 ... ... read more
Kanuni i Lekë Dukagjinit është përmbledhje e normave dhe dokeve shqiptare me karakter juridiko-social në një libër, në rrjedhën e disa qindvjeçarëve, para ... ... read more
ese pershkruese , ese viti 3 2015 , ... Ese pershkruese - Gjakmarrja; Ese pershkruese- Festat e fundvitit; Simple template. Template images by luoman. ... read more
Le te shendrrohet gjakmarrja ne peisazh muzeu, i mbyllur dry, tok me sekretet te ndryshken aty. - Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu - Zgjidhni me sa yje do votoni ... read more
... mëria dhe dashuria, vrasja dhe gjakmarrja, besëtytnitë dhe dimensionet religjioze, të përplasura në mënyrën më të vrazhdë, ... ... read more