dhimbjet e lukthit?

Best Answer

Gjethet e borzilokut ndihmojnë në qetësimin e lukthit, njëkohësisht luftojnë turbullimin dhe gazrat. Duke përtypur 2-3 gjethe zvogëloni aciditetin në lukth. - read more

Second Best Answer

Kam dhimbje dhe shtrengime ne lukth edhe po me duket se me shtrengon gjoksi. Gjithashtu kam gogsime te shpeshtuar. Keto me duken me erdhen si pasoj e nje stresi qe me ... - read more


Please vote if the answer you were given helped you or not, thats the best way to improve our algorithm. You can also submit an answer or search documents about how do you transfer songs from our ipod to my son s new mp3 player.
dhimbjet e lukthit? community answers

dhimbjet e lukthit Resources

Ne anan e mbrenshme lukthi eshte I mveshur me mukoze te trashe e cila eshte e ndare ne fusha gastrike, ku hapen kanalet e gjendrave te lukthit. ... read more
Për shërimin e sëmundjeve të lukthit dhe zorrëve: Ka thënë Ibnul Kajjimi: ... Dhimbjet e shpines-shkaqet. Alergjia e vjeshtës dhe receta mjekësore. ... read more
Për shërimin e lëndimit të lukthit: Një lugë të vogël të vajit të kokrrës së zezë qitet në një filxhan me mjaltë, pastaj përzihet me një lugë ... ... read more
Kur I sëmuri është i pangrënë dhimbjet rriten. ... Në muajin gusht të vitit që lamë pas u diagnostifikova se kisha ndezje në mukozën e lukthit , ... ... read more
Dhimbet e lukthit mund të vijnë prej shkaktarëve të ndryshëm. Është e pamundur të japim një diagnozë përmes ... Dhimbjet janë simptomë e shumë, ... ... read more
Dielli shëron dhimbjet e barkut. Për të gjithë ata që kanë probleme kronike me barkun, si dhe dhimbje të vazhdueshme, mjekët rekomandojnë rrezet e diellit. ... read more
Shum persona qe kan vuajtuar nga dhimbjet e lukthit , kan perdor lloj lloj barna e gjera te tjera dhe nuk ju kan ndihmuar, por pasi e kan perdorur kete ilaq atyre ... ... read more
Dhimbja e qafës dhe shkaktarët më të shpeshtë të dhimbjeve të muskujve e ... Motivet nga te cilat shkaktohen dhimbjet e qafes mund te grupohen ne kater ... ... read more
Nente kurat popullore per semundjet e stomakut Ndiqni keshillat e mjekut popullor Hysni Dankshi per sherimin e ketyre semundjeve si ... si mund te frenohen dhimbjet ... read more
Kjo edhe pa e ditur se brenda një kokrre lajthie apo u. ... të vjellat, rëndimi i ushqimit në bark, thartia në stomak, dhimbjet e kokës, etj. ... read more
Home » Këshilla të ndryshme » Këshilla për të evituar dhimbjet e stomakut . Këshilla për të evituar dhimbjet e stomakut ... read more
V. Qelizat e Kupffer-it në sinusoidet e gjakut të mëlçisë kanë rëndësi në sistemin retikulo-endotelial, i cili shkatërron rruazat e kuqe të vdekura, ... ... read more
Pa e ditur se me lëngun e degëve ... nga dhimbjet dhe shqetësimet e tjera ... por un jam grua dhe me dhemb lukthit shum dhe mjeket me kan then se ke ... ... read more
Jul 08, 2016 · SOT - Mjeku: Semundjet e lukthit, 09 07 2016 Kohavision. Subscribe Subscribed Unsubscribe 49,496 49K. ... STRESI SHKAK PER DHIMBJET E KOKES - Duration: 1:43. ... read more
Përmendëm pak më lart se fryrja e barkut shpesh është simtomë e sindromit të zorrës së irrituar, si mund ta dallojmë praninë e saj? ... read more
Pershendetje kam probleme me lukthin pasi qe ha dicka si pershembull sugjuk ose mish me fillojne dhimbjet e shumta ... e lukthit kam ber analizat me kan ... ... read more
Semundja e melçise, grate me te rrezikuara se burrat Grate jane me te rrezikuara se burrat per t’u prekur nga semundja alkoolike e melçise. Semundja alkoolike e ... read more
Dhimbja në pjesën e sipërme të barkut, poshtë kraharorit është simptoma më e zakonshme. Kjo simptomë zakonisht shfaqet dhe zhduket përsëri. ... read more
Me shumë mundësi dhimbjet tuaja janë si pasojë e zgjerimit të muskujve dhe lidhëseve të mitrës. Ndodhin shpesh gjatë shtatzanisë e sidomos nga muajt 4-6. ... read more
Dhimbjet e nofullës dhe të veshit Dhimbja e nofullës mund të jetë simptoma kryesore e sëmundjeve koronare dhe e sulmit të ardhshëm të zemrës. ... read more
dhimbje te mdha te lukthit. pershendetje jam 22 vjeqare dhe kam dhimbje te mdha te lukthit dhe e kam ber gastrpin mirpo me kaplon edhe shum stresi dhe kam shum te ... ... read more
Dhimbja e barkut (abdominale) është dhimbja e cila fëmija e ndjen në regjionin e barkut, ... nga ulcera e lukthit ose e zorrës dymbëdhjetëgishtore, ... ... read more
Dr Altin Cekodhima, Gastroenterolog prane Klinikes La Vita, Rr. Kongresi i Manastirit, Tiranë, Cel.: +355 69 60 15 018, e-mail: [email protected] ... read more
Simptomat e kancerit të mëlçisë. Si ekzaminohet dhe diagnostikohet ky lloj kanceri? ... Dhimbjet muskulare; Dhimbjet e kokës dhe migrena; Shëndeti i flokëve; ... read more
Reumatizma, si të lehtësojmë dhimbjet e kyçeve dhe gjymtyrëve. Sëmundjet reumatizmale përveçse po shtohen, tashmë po prekin edhe moshat e reja. ... read more
Dhimbja e lukthit. Mirembrema doktoresh! Jam shtatzene ne muajin e 3-te, qe 2 jave kam dhimbje te padurueshme te lukthit, ... ... read more
1.Dhimbja e dhëmbit është padyshim një nga dhimbjet e pakëndshme që thuajse të gjithë e njohim, mirëpo, me ndihmën e një truku shumë të thjeshtë, që p... ... read more
Shes ilaq per lukth , ilaqi eshte natyral , e maroj prej bimeve. Shum persona qe kan vuajtuar nga dhimbjet e lukthit , kan perdor lloj lloj barna e gjera te tjera dhe ... ... read more