dhimbje stomaku?

Best Answer

Alkoholi i marre me aspirinen ose analgjezike te ngjashem rrit rrezikun per gjakrrjedhje nga stomaku, ... raste keto ushqime provokojne edhe dhimbje stomaku ... - read more

Second Best Answer

Stomaku pasi e ka zbrazur ushqimin që kishte zvogëlohet. ... Kjo bëhet shkak që të ndjejmë dhimbje të stomakut apo ndjenjën e urisë. - read more


Please vote if the answer you were given helped you or not, thats the best way to improve our algorithm. You can also submit an answer or search documents about how do you transfer songs from our ipod to my son s new mp3 player.
dhimbje stomaku? community answers

dhimbje stomaku Resources

Stomaku ka formen e nje qeseje, ... te vjella, dhimbje ne pjesen e siperme te barkut, ndjesi thartire ne dhe djegie ne stomak. Çfare eshte gastriti kronik? ... read more
FALIMINDERIT per kto keshilla sepse desha ta shikoj sepse kam dhimbje stomaku. leonora says: 11/14/2010 at 00:38. ... read more
Pershendetje,kam nje dhimbje stomaku jo shume te forte gjithashtu edhe gazra.Sapo ha ushqimin me vjen ta nxjerr.Ju lutem a mund te ma thoni cfare eshte e gjithe kjo? ... read more
... kullohet. Lengut i shtohen 4-5 luge mjalte dhe lengu i nje limoni. Pihet para ngrenies nje filxhan 3 here ne dite ne dhimbje stomaku. ... read more
DHIMBJE STOMAKU . HOME; Forumi; Lajme; Fotot e antareve; Chat Shqiptar; Muzike mp3; Njoftime pune; Antaret; Kredi per shtepi; Makina ne shitje; Original news English ... ... read more
Alkooli i marrë me aspirinën ose analgjezikë të ngjashëm, rrit rrezikun për gjakrrjedhje nga stomaku, veçanërisht tek njerëzit me ulcera të stomakut. ... read more
Stomaku gjendet në pjesën e sipërme të barkut, nën brinjë dhe diafragmë, ... Krampe abddominale (dhimbje stomaku). Këputje trupi. Temperaturë. ... read more
Disa barna natyrale per ankesa dhe dhimbje shendetesore te zakonshme... Disa barna natyrale per ankesa dhe dhimbje shendetesore te ... Mostretja dhe Thartire Stomaku. ... read more
Stomaku gjithashtu çliron dyoksid karboni, ... Shenjat më të shpeshta të gazrave janë çlirimi i gazrave prej rektumit (zorrës së trashë), dhimbje barku, ... ... read more
5 gusht 2014 - Kur ndjen dhimbje stomaku është e vështirë të shpërqendrosh mendjen, për të vazhduar i/e qetë ditën. Po si mund ta zbusësh këtë shqetësim? ... read more
Dhimbje të forta, të përsëritura; Dhimbje që po përkeqësohet; Të vjella me gjak; Jashtëqitje me gjak; Një bark i fryer dhe i fort ... ... read more
Stomaku, llojet e sëmundjeve dhe ushqimet për kurimin e ... Gastriti akut shkakton djegie në stomak dhe dhimbje. Kur i sëmuri është i pangrënë dhimbjet rriten. ... read more
Nuk këshillohet përdorimi i lajthive, atyre që vuajnë nga stomaku dhe nga dispepsia (tretje me vështirësi e ushqimit dhe me dhimbje të aparatit tretës.) ... read more
Urthi që shumë gra e perceptojnë si djegje ose dhimbje stomaku, ... në rastin kur keni dhimbje koke, duhet të matet menjëherë presioni i gjakut, ... ... read more
Jun 14, 2012 · Dhimbja e gjoksit ... temthi dhe miokardit stomaku ) Angina pectoris Pulmonare ... Pt me dhimbje gjoksi ishemike refraktare; ... ... read more
Nëse ju shpesh e gjeni veten duke pasur dispepsi, dhimbje, ... – Orizi i zier, patatet e ziera, gruri i plotë; Kur stomaku juaj ndjehet i çrregullt, ... ... read more
Por, mund të kemi edhe dhimbje stomaku, të vjella, temperaturë të lartë, apo edhe diarre me gjak. ... Listerioza manifestohet me ethe, dhimbje muskulare, ... ... read more
Është pasojë e kthimit të ushqimit nga stomaku në ezofag. Urthi që shumë gra e perceptojnë si djegje ose dhimbje stomaku, vjen si pasojë e shtypjes së ... ... read more
Stomaku dhe pirja e ujit. Detyra e stomakut është që ushqimet ti zbërthejë, ... Shoqërohet me dhimbje në gjoks dhe me moskalimin e ushqimeve. ... read more
Personi i infektuar mund të ketë dhimbje koke, ethe, krampe abdominale (dhimbje barku), ... Dhimbje koke Ethe Dhimbje stomaku Këputje trupi Temperatur ... ... read more
Gastriti akut ka këto shenja dobësim trupor, të vjella, dhimbje në pjesën e sipërme të barkut, ... (dhimbje stomaku).-Këputje trupi.-Temperaturë. ... read more
Duke filluar nga organet më të rëndësishme siç janë zemra, stomaku, ... Tëmthi jep dhimbje tipikisht në hipokondrin e djathtë, poshtë brinjëve. ... read more
Krampe abddominale (dhimbje stomaku). Këputje trupi. Temperaturë. Mungesë oreksi. Dhimbje gjymtyrësh dhe muskujsh. Aciditeti provokon sëmundjet e stomakut. ... read more
Të kesh ulcer nuk je domosdoshmërisht para një rrisku të lartë për kancer stomaku, ... dje me ka kapur nje dhimbje e madhe stomaku dhe prerje barku,deri sa ... ... read more
Simptomi laktozne intolerancije su dijareja, bol u stomaku i nadimanje nakon konzumiranja mleka ili mlečnih proizvoda. Laktozna intolerancija je čest problem. ... read more
A mund të afektojë dhimbja e stomakut gjoksin dhe brinjët? Jam 25 vjec edhe kam dhimbje stomaku por kur me dhemb stomaku ndjej sikur me shpon dicka dhe nen gjoks ... ... read more
Migrena - Cilat Jane Shkaqet Dhe Si Mjekohet?Migrena eshte dhimbje e forte e kokes.Ajo mund te zgjasi nga 4 ore ne 3 dite nese nuk mjekohet ... read more
STRESI DHE DEPRESIONI: REZULTAT I MOSVEPRIMIT SIPAS FESË | STRESS AND DEPRESSION: ... Rrahje të shpeshta zemre, dhimbje gjoksi, tension i lartë i gjakut ... ... read more