barkqitja te femijet?

Best Answer

Njoftohuni për çdo këshillë te re; Shëndetësi; Modë & Estetik ... Etiketat: barkqitja, Diagnostikimi i dehidracionit, foshnja vjell, Problemi i diarres ... - read more

Second Best Answer

Periudha e vizitave te rregullta shëndëtesore Për mirëqenien e plotë të fëmijës suaj, rekomandohen vizitat e rregullta tek mjeku pediatër ... - read more


Please vote if the answer you were given helped you or not, thats the best way to improve our algorithm. You can also submit an answer or search documents about how do you transfer songs from our ipod to my son s new mp3 player.
barkqitja te femijet? community answersbarkqitja te femijet Resources

Semundja me EEC te femijet latant dhe femijet e vegjel eshte nje semundje e rende dhe me vdekshmeri e cila mund te sillet nga 5% e me lart. ... read more
Diarrhea (barkqitja) Cfarë është diarrea? ... Ju duhet te çoni fëmijën tek doktori në qofte së një nga shenjat e mëposhtme është e pranishme: ... read more
Te Tjera Përse njerëzit ... * barkqitja e ashpër e vazhdueshme * gjakderdhja nga trakti i tretjes * dhimbja persistente në kuadrantin e poshtëm të djathtë të ... ... read more
Diarre - jashtqitja e shpeshtë; shkula - nënkupton kryerjen e nevojës më shpesh se 3 herë në ditë, me çrast nevoja është e paformuar dhe te të rriturit e ... ... read more
Parazitët mund te hyjnë në trup nëpërmjet ushqimeve dhe ujit dhe fiksohen në sistemin tretës. - Reaksioni ndaj mjekimeve si p.sh prej antibiotikëve, ... ... read more
Diarreja (barkqitja) ... - Dërgoni fëmiun tuaj te mjeku menjëherë dhe përmbajuni këshillave e rekomandimeve të mjekut tuaj, që të shërohet më shpejt, ... read more
Dr Altin Cekodhima, Gastroenterolog prane Klinikes La Vita, Rr. Kongresi i Manastirit, Tiranë, Cel.: +355 69 60 15 018, e-mail: [email protected] ... read more
Barkqitja mund te zgjase edhe disa dite pas renjës së temperatures , ... Te femijet e vegjel dhe latantet semundja manifestohet ne forme te nje ileo-koliti , ... ... read more
une jam shtatezane dhe prej muajit te dyte une jam me diarre e cila varion nga 2 here ne dite deri ne 5 here rralle ndodh qe te kete ngjyre te erret si ne te zeze ... ... read more
Te fëmijët normalë ... trupi ,dua te di se mos ka ndikuar kjo ulje e temp ne organet e femijes sim? cfare keshilla jepen ose cfare ndodh me femijet kur i lute temp ... ... read more
Vjellja mund të shkaktohet nga faktorë të shumtë. Më së shumti, vjellja te fëmijët shkaktohet si pasojë e infektimit me virus të traktit gastrointestinal ... ... read more
Te fëmijët latantë shkak për vjellje është edhe pirja e qumështit me shumë rrëmbim, pasi bashkë me atë thithin edhe ajër. Çfarë duhet bërë? ... read more
Për planin A i cili aplikohet te rehidrimi i lehtë propozohet që: 1. ... - Lëngje duhet dhënë aq kohë sa zgjat barkqitja (për rehidrim oral). 2. ... read more
Diarrea tek femijet, Shqetesime dhe masat qe duhet te ndermarrim nese femija yne ka jashqitje te lengshme., Femrat, Nëna dhe fëmija, Fëmijët e vegjël ... read more
Ushqimi te barkqitja. Ylfete Agaj; Të vazhdohet gjidhënia nëse latanti është me qumësht të nënës, ... ... read more
Barkqitja, Diarreja. Diarreja nënkupton zbrazje të shpeshtë, të tepërt dhe të hollë (të lëngshme) ... Kafeina vepron ndryshe te femrat dhe ndryshe te meshkujt. ... read more
Te fëmijët kefiri shërben si zëvendësim i qumështit të nënës. ... Barkqitja e tepërt(diarrea) shërohet duke pirë nga nga 1 litër kefir , ... ... read more
Kafeina vepron ndryshe te femrat dhe ndryshe te meshkujt. Kafeina nuk ka efekt të njëjtë tek meshkujt dhe femrat, madje edhe kur bëhet fjalë për sasi shumë të ... ... read more
Mendojme se duhet te lexonı artıkullın tone rreth kesaj çeshtjeje pasi eshte e gjate dhe nuk na le koha.Ushqimet qe behet fjale ne artikull jane per pas 6 ... ... read more
Femijet Qesharak, Femijet Musliman, Femijet Shqiptar, Femijet E Varfer, Femijet Qe Punojne, Femijet Dhe Te Drejtat, Femijet E Porsalindur, Barkqitja Te Femijet, ... read more
Postuar tek Box 6, G, Lajme te tjera, Pyet Mjekun / nuk ka komente / September 10, 2015. Ka shumë faktorë të cilët shkaktojnë gazrat, si: fryrja e barkut, ... ... read more
për të shkuar te mjeku. Shumica e fëmijëve qetësohen dhe rehatohen pas uljes së temperaturës dhe fillojnë të luajnë sikur të mos kishin qënë sëmurë. ... read more
Te disa fëmijë formulimi i disa tingujve është i çrregulluar. 37. Shwndeti i tepwrt te fëmijët Trashësia përkufizohet si prezencë e tepërt e dhjamit. ... read more
Në dimër, temperaturat ulen ndjeshëm. Metabolizmi i trupit sa vjen e ngadalësohet dhe me të ulet dhe aftësia e rregullimit të temperaturës trupore. ... read more
Gazrat fillojnë të shfaqen pas javës së dytë apo të tretë dhe, vazhdojnë të kenë një intensitet të lartë deri nga fundi i muajit të tretë apo fillimi i ... ... read more
Barkqitja është shkaktar i shpeshtë i vdekjes te fëmijët e moshave ndërmjet gjashtë muaj dhe pesë vjet në vendet në zhvillim. ... read more
... plakja, konstipacioni (kapsllëku) kronik ose diarreja (barkqitja) kronike. Hemorroidet janë ose brenda ... Ose mund të fërgosh (te skuqësh, te tiganisësh) ... ... read more
Do i permendim me lejen e Allahut disa semundje qe mund te sherohen ... – Barkqitja – Barkqitja me te ... (pa vullnet, te pakontrolluar sidomos te femijet ... ... read more